Diş Eti Hastalıkları (Periodontoloji)

Anasayfa › Tedaviler

periodontoloji

Periodontoloji Nedir?

Ağız ve diş sağlığında önemli bir yere sahip olan periodontoloji diş eti hastalıklarını konu edinen bir diş hekimliği dalıdır. Diş ve diş eti iltihabı gibi insan sağlığını etkileyen hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavilerinin uygulanmasını sağlamaktadır. Diş eti sorunlarının nedenlerini çok iyi tespit etmekte etkili olduğu kadar uygulanan tedavi yöntemleri ile kazanılan sağlıklı diş etinin sağlığının korunmasında etkili olmaktadır. Aynı zamanda diş eti çekilmesi sorununun da etkili bir şekilde çözümlenmesini konu edinmektedir. Periodontoloji diş eti hastalıklarının hem teşhisi, hem tedavisi hem de tedavi sonucunun kalıcılığı için uygulanan tedavi ve uygulamaların tümünü kapsamaktadır.

Diş Eti Hastalıklarında Etkili Çözüm

Diş sağlığını ve insan yaşamı kalitesini etkileyen önemli sorunların başında diş eti hastalıkları gelmektedir. Bu hastalıkların teşhis ve tedavi yöntemlerinin uygulanması ve geliştirilmesi için de periodontoloji teknikleri uygulanmaktadır. Diş eti iltihabı olması halinde hem kişinin ciddi derecede rahatsızlık duymasının ve diş kayıpları yaşamasının önüne geçilmektedir. Öncelikle teşhis konulmakta ve teşhis doğrultusunda etkili bir tedavi yöntemi kullanılmaktadır.

Yine diş eti çekilmesi için de en etkili tekniklerle tedaviler uygulanmaktadır. Profesyonel bir ekip ve alanında uzman hekimler ile periodontoloji alanında en kaliteli hizmet verilmesi mümkün olmaktadır. Sağlıklı diş eti ile birlikte sağlıklı dişlerin olmasına ve ağız sağlığının korunmasına yardımcı olunmaktadır. Kişilerin ağız ve diş sağlığında diş eti rahatsızlıkları yaşamasının engellenmesi için en etkili tedavi yöntemleri uygulanmasına özellikle dikkat edilmektedir.

Randevu almak için tıklayınız.

yukarı git butonu