Kanal Tedavisi (Endodonti)

Anasayfa › Tedaviler

kanal tedavisi

Günümüz diş hekimliğinde en önemli hedef, kişinin doğal dişlerini tedavi ederek, mümkün olan en uzun süre ağızda estetik,fonksiyon ve fonasyonu sağlayacak şekilde ağızda kalmasını sağlamaktır.

Endodontik tedavi yaygın kullanılan ismi ile kanal tedavisi çürük,çatlak,travma gibi sebepler ile dişin damar ve sinirlerinin bulunduğu pulpa dokusu ve dişin çevre dokularında oluşan hasarın giderilmesi, ilgili dişin ağızda tutularak estetik ve fonksiyonuna yeniden kavuşturulması amaçlanarak yapılan tedavidir.

Kanal tedavisi, diş pulpasının tümünün çıkarılıp, kök kanallarının mekanik olarak genişletilip, kanalların mikroorganizmalardan temizlenmesinin ardından kök ucuna kadar sızdırmaz bir şekilde doldurulmasıdır.

Kanal tedavisi yapılması gereken dişler genel olarak, ilgili diş çevresinde kızarıklık, şişlik (abse), çiğneme sırasında ağrı, gece ağrısı, sıcak ve soğukta uzun süre geçmeyen ağrı şeklinde belirtiler ile kendini gösterir.ilgili dişin durumuna göre bir ya da birkaç seansta kanal tedavisi bitirilebilir.

Randevu almak için tıklayınız.

yukarı git butonu