Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Anasayfa › Tedaviler

pedodonti

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) Nedir?

Bebeklerde genel olarak 6 aylıkken süt dişleri çıkmaya başlar. 3 yaşına gelindiğinde ise süt dişlerinin sürmesi tamamlanmış olur. Bu dönem sona erdiği zaman 20 kadar süt diş oluşur. Ancak süt dişleri fonksiyonel birtakım yapısal durumlar nedeniyle, özellikle hassas olduklarından dolayı çürüğe karşı zayıf olur. Çocuklar genelde 6 yaşına geldiğinde süt dişleri yerine artık daimi dişler ortaya çıkmış hale gelir. Ancak 6 ile 13 yaşına kadar çocukların dişleri hassas olduklarından dolayı çürüğe karşı mutlaka çocuk diş hekimliği kapsamında profesyonel bir destek alınması gerekir. Bu konuda pedodonti alanında büyük bir tecrübe sahibi olan uzman hekimlerimiz eşliğinde çocuklarınıza bu konudaki en iyi müdahaleyi gerçekleştiriyoruz.

Profesyonel Diş Hekimliği Hizmeti

Doğumdan ergenliğe kadar çocukların diş sağlığını korumak ve ortaya çıkacak bir anomalilerin önüne geçmek için mutlaka çocuk diş sağlığı konusunda profesyonel bir destek almanın önemi çok büyüktür. Meydana gelebilecek anomalilerin ve çürüğün tespitini yapmak ve ileride oluşabilecek ortodontik problemlerin önünce geçebilmek için yapılacak koruyucu tedaviler suretiyle çocuk diş hekimi kontrolünde profesyonel müdahele edilmesi geektiğini ciddiye almak gerekir.

Pedodondi Noktasında Uygulanan Tedaviler

Gerçekleştirilen pedodonti uygulama tedavisi noktasında çocuklarınızın diş sağlığı adına dolgu uygulamaları, kanal tedavisi ve amputasyon işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda çocuk diş hekimliği tedavilerinde çekilen dişler için özel çocuk protezleri ve yer tutucular kullanıyoruz. Çürük önlenmesi için uygulamalar ya da travma tedavileri gibi çok farklı seçenekte yine profesyonel bir çerçevede ele alınarak çocuklarınıza uygulanmaktadır.

Randevu almak için tıklayınız.

yukarı git butonu