Tedaviler

Anasayfa › Tedaviler

dental implant

Dental İmplant

Birden fazla diş eksikliğinin, takılıp çıkartılan protezler yerine, implantlar yardımı ile sabit köprüler yapılarak giderilmesidir..

kanal tedavisi

Kanal Tedavisi (Endodonti)

Günümüz diş hekimliğinde en önemli hedef, kişinin doğal dişlerini tedavi ederek, mümkün olan en uzun süre ağızda estetik, fonksiyon..

diş teli tedavisi ortodonti

Diş Teli Tedavisi (Ortodonti)

Gelişimsel yada sonradan kazanılmış iskeletsel ve/veya dişsel olan bozuklukların düzeltilmesinde tel yada şeffaf plaklar kullanılarak..

çocuk diş hekimliği pedodonti

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

Bebeklerde genel olarak 6 aylıkken süt dişleri çıkmaya başlar. 3 yaşına gelindiğinde ise süt dişlerinin sürmesi tamamlanmış olur. Bu dönem sona..

gülüş tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı, kısaca; kişinin gülüşünü istenilen duruma getirmektir. Bunu yaparken porselen lamina, feldspatik porselen, kompozit materyaller..

estetik diş hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Özellikle dişlerin sert dokuları kapsamında gerçekleştirilen müdahale restoratif diş tedavisini kapsamaktadır. Bakteri kaynaklı olarak çıkan ya da diğer farklı rahatsızlıklardan..

periodontoloji

Diş Eti Hastalıkları (Periodontoloji)

Ağız ve diş sağlığında önemli bir yere sahip olan periodontoloji diş eti hastalıklarını konu edinen bir diş hekimliği dalıdır. Diş ve diş eti iltihabı gibi..

çene eklemi rahatsızlıkları

Çene Eklemi Rahatsızlıkları

Çene eklemi rahatsızlıkları genelde genetik faktörlere dayanmaktadır. Ancak bunun yanında darbe alma, bruksizm yani diş sıkma ve gıcırdatma, stres..

ağız çene cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi

Diş, ağız ve çene cerrahisi ağız, çene ve yüz bölgesindeki sert ve yumuşak dokuların kazanılmış ya da doğumsal hastalıkları ile tramvatik ve patalojik..

diş beyazlatma

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Dişlerin görünümü yüz estetiğinde en çok dikkat çeken unsurlardandır. Sağlıklı ve güzel bir diş yapısı ve bunların getirisi olarak göz alıcı bir gülümseme insanın..

protez diş

Protez Diş

Klasik ve modern protezler yardımı ile hastaların fonksiyon ve estetik kayıpları geri iade edilir. Bu bölümde eksik dişler ve total dişsizlik vakalarının tedavisi..

diş dolgusu

Diş Dolgusu

Düzenli bakımı yapılmayan dişlerde yemek kalıntıları sebebiyle bakteriler oluşur. Oluşan bu bakteriler zaman içerisinde dişlerin çürümesine...

bruksizm

Diş Sıkma ve Gıcırdatma (Bruksizm)

Özellikle uyku sırasında, dişlerin bilinç dışı sıkılmasına bruksizm denir. Genellikle bu rahatsızlık kişi tarafından farkedilmez. Bruksizm tedavi...

ağız kokusu

Ağız Kokusu

Yetersiz yapılan ağız bakımı ağız kokusunun önemli sebeplerinden biridir. Plaklar nedeniyle ya da yetersiz ağız hijyeni sebebiyle diş eti iltihabı...

yukarı git butonu